Stalker 2: nowy zwiastun i przesunięcie premiery na 2024

W niedawno ogłoszonym komunikacie, GSC Game World, twórca, jednej z najbardziej oczekiwanej gry Stalker 2: Heart of Chornobyl, potwierdził opóźnienie daty premiery gry na pierwszy kwartał 2024 roku. Ogłoszenie towarzyszyło publikacji nowego zwiastuna gry.

Stalker 2
Stalker 2

Pierwotnie ujawniony w 2018 roku, Stalker 2: Heart of Chornobyl napotkał kilka opóźnień, które były wynikiem różnych czynników, w tym wyzwań rozwojowych pogłębionych przez trwając konflikt między Ukrainą a Rosją. Sytuacja doprowadziła do tymczasowej ewakuacji GSC Game World z Ukrainy. Mimo tych przeszkód, deweloper wytrwał w tworzeniu gry.

Najnowsza informacja prasowa gry określa, że Stalker 2: Heart of Chornobyl zostanie wydany na platformy PC i Xbox Series X|S w pierwszym kwartale 2024 roku. Gra będzie dostępna na Game Pass już w pierwszym dniu premiery. Gracze mogą już składać zamówienia, na cyfrowe przedpremierowe wydania gry, na oficjalnej stronie internetowej, platformach Steam i GOG, a zamawianie edycji pudełkowych, jest możliwe jedynie na oficjalnej stronie internetowej GSC.

Nowy zwiastun gry, zaprezentowany na Gamescom 2023, prezentuje sekwencje walki i pokazuje różnorodne środowiska, przez które gracze będą podróżować w trakcie gry. Dodatkowo, zwraca uwagę na obecność śmiertelnych anomalii.

Mimo że Stalker 2 ma być czasowo ekskluzywny dla konsol Xbox Series X|S, raporty sugerują, że okres tej ekskluzywności zostanie skrócony do zaledwie trzech miesięcy, po których gra może być udostępniona na innych platformach.

Sprawdż aktualne ceny S.T.A.L.K.E.R. 2
Tagi:
Komentarze (0)
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane