Pierwsze urządzenie PlayStation przeznaczone do gry zdalnej

PlayStation Portal, pierwsze urządzenie do zdalnej gry, będzie dostępne od 15 listopada w cenie 199,99 USD

Playstation Portal dla PlayStation 5
Playstation Portal dla PlayStation 5

Sony ogłosiło,  że wkrótce rozpocznie sprzedaż, zapowiadanej konsoli do gry zdalnej o nazwie PlayStation Portal Remote Player. Posiadacze PlayStation 5, będą mogli wygodnie grać na przenośnej konsoli, która została wyposażona w kluczowe elementy kontrolera DualSense, takie jak adaptacyjne spusty i sprzężenie haptyczne*, kolorowy ekran LCD o przekątnej 8 cali. Imponuje rozdzielczością 1080p przy płynnych 60 klatkach na sekundę. To zapewnia, że wysokiej jakości wizualne efekty, charakterystyczne dla gier tworzonych przez światowej klasy twórców, są wiernie oddane. PlayStation Portal umożliwia grę w dowolnym pomieszczeniu, do której dociera WI-FI z konsoli.  

PlayStation Portal Remote Player posiada gniazdo 3.5mm do słuchawek przewodowych. Jak podało Sony na swoim blogu, gry, które wykorzystują zestaw słuchawkowy PS VR2, oraz te trasnmitowane za pośrednictwem chmury, w usłudze PlayStation Plus Premium, nie będą obsługiwane. Remote Player PlayStation Portal zostanie wydany jeszcze w tym roku w cenie 199,99 USD | 219,99 EURO | 199,99 GBP | 29 980 JENÓW. 

Trzeba zaznaczyć, że to nie pierwsze takie rozwiązanie od Sony. Kilka lat temu, posiadacze PlayStation 3, mogli grać w gry z tej konsoli, na PlayStation Vita. Była to bardzo niedoceniona konsola i to przez samego producenta, a która wydaje się jedną być z najlepszych konsol przenośnych nie tylko tej firmy, ale także wszystkich innych. Konsola z dotykowym ekranem OLED, o wielkości 5 cali i rozdzielczości  960 × 544, robiła wrażenie. Co prawda mamy teraz nowe handheldy, takie jak Nintendo Switch czy rewelacyjny SteamDeck, ale na tamte czasy, nie miała konkurencji  Jednak firma Sony jakby się wstydziła tej konsoli i szybko ją uśmierciła. Czy tym razem będzie podobnie? Dajcie znać w komentarzach co o tym sądziecie.

Tagi:
Komentarze (0)
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane