Epic Games oferuje twórcom gier 100% udziału w przychodach, w zamian za wyłączność

Walka o pozycję lidera na rynku, wsród platform gamingowych trwa. Epic Games wprowadza program First Run, która umożliwia twórcom uzyskanie 100% przychodów, ze sprzedazy ich gier, wzamian za wyłączność na tej platformie.

Epic Games - Na dobry początek
Epic Games - Na dobry początek

Na rynku platform gamingowych, zwłaszcza pomiędzy Steam a Epic Games, trwa zaciekła walka o uzytkowników. Steam robi wiele, aby zachować swoją pozycję lidera, ale po piętach depcze mu chiński Epic Games. Od 16 pażdziernika, wprowadza opcjonalny program "Na Dobry Początek", który umożliwia twórcom uzyskać 100% przychodu, ze sprzedaży gry, pod warunkiem wyłączności na tą platformę, przez okreś 6 miesięcy.  

Nowy program, może zachęcić twórców, do przyjęcia warunków, ponieważ są oni już zmęczeni, oddawaniem 30% dochodów, do Steam. Twórcy na Epic Games, mogą wybrać, między opcją 100% zysków z dochodu, przy warunku wyłączności, lub 12% prowizji na rzecz Epic Games, bez tego warunku, co dalej pozostaje bardziej opłacalną opcją, jeśli chodzi o stawki prowizji.

Gry dostępne w programie "First Run" nie tylko otrzymają cały przychód ze sprzedaży, ale także "ekskluzywne oznaczenia", które zostane umieszczone w widocznym miejscu na stronie głównej. Ponadto, produkty zostaną wyróżnione w odpowiednich kampaniach sklepu, w tym podczas wyprzedaży, wydarzeń i w treściach redakcyjnych. Epic Games zamierza więc mocno promować te tytuły.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, popularność obu platform. Nie da się ukryć, że Steam przoduje w ilości użytkowników, co przekłada się na więcej sprzedanych kopii, a Epic Games, to tylko ułamek tego, chociaż robi co może, aby przyciągnąć użytkownikóœ na swoją platformę.

Faktem jest, że wielu twórców gier wybrało oferty na wyłączność, ale zwykle wynikało to z tego, że Epic Games płacił z góry, w zależności od szacunkowych zarobków z tytułu tej wyłączności. Dla niektórych, niezależnych deweloperów gwarantowana suma, była znacznie korzystniejsza niż niepewna szansa na większy zysk.

Epic Games, wprowadzając swój nowy program "First Run", ma nadzieję, na przyciągnięcie do siebie więcej twórców, ale niestety, sama platforma mimo upływu lat, nie rozwija się dostatecznie szybko. Brakuje wielu funkcji, do ktorych przyzwyczaił nas Steam. Czas pokaże, czy nowy program, jaki oferuje Epic Games, spowoduje wysyp gier ekskluzywnych na tą platformę.

Tagi:
Szanujemy Twoją prywatność
W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

Ustawienia zaawansowane