Microsoft rozpoczyna walkę z toksycznymi graczami, zaostrza kary i ostrzeżenia

Xbox wprowadza nowy system banów i ostrzeżeń, dla graczy łamiących regulamin. Bany mogą być nawet na 12 miesięcy.

Xbox - nowy system kar i ostrzeżeń
Xbox - nowy system kar i ostrzeżeń

Xbox wprowadził nowy system ostrzeżeń i banów dla graczy, którzy nie stosują się do regulaminu. W przypadku użytkownika, który złamał regulamin, może nałozyć blokadę konta, na rok. Nowy stystem już działa, a podejmowanie działań, będzie rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku.

Możesz otrzymać do ośmiu ostrzeżeń, za łamania regulaminu, a kazdę ostrzeżenie jest punktowane karą. Kary są dotkliwe, mogą skończyć się,  banem konta na 1 dzien, a nawet na rok.  Micrrosoft zastrzega także, że ban w wyjątkowych sytuacjach może być na stałe.

Na blogu Xbox Team możemy przeczytać

"W 2022 roku mniej niż 1% wszystkich graczy otrzymało tymczasowe zawieszenie, a tylko 1/3 z nich dostała drugie. Nasze dane pokazują, że gracze zazwyczaj przestają wykazywać nieodpowiednie zachowanie po jednym ostrzeżeniu, szybko ucząc się, co jest akceptowalne, a co nie, na podstawie Standardów Społeczności Xbox, oraz jak lepiej komunikować się na naszej platformie. System ostrzeżeń został zaprojektowany w celu umożliwienia graczom pozytywnego i właściwego uczestnictwa na Xboxie."

Każde złamanie zasad społecznoności jest rozpatrywane indywidualnie i inaczej punktowane.  Niektóre ostrzeżenia np. za wulgaryzmy czy oszustwa, są wysyłane tylko raz, za inne przewinienia, dwa lub trzy razy. Użytkownicy, którzy otrzymali bany, zachowują dostęp do usług w trybie dla pojedyńczego gracza, oraz całej zakupionej zawartości.

Tagi:
Szanujemy Twoją prywatność
W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

Ustawienia zaawansowane