Sony Rozpoczyna publiczne beta testy, nowej usługi strumieniowania 4k na PlayStation 5

Sony rozpoczęło oficjalne testy 4K gier chmurze dla konsoli PS5. Wcześniej firma zapowiedziała, że zamierza bliżej przyjrzeć się graniu w chmurze poprzez swoją konsolę PlayStation 5, ponieważ rośnie zainteresowanie tym tematem. 

Usługa strumieniowania 4K na PS5
Usługa strumieniowania 4K na PS5

Subskrybentom PlayStation Plus Premium, losowo rozdali dostęp do wersji beta usługi. Usługa strumieniowania w chmurze, będzię obsługiwać wszystkie tytuły PS5, z Katalogu Gier PlayStation Plus oraz prób gier, a także wszystkie cyfrowe tytuły zakupione przez użytkownika. Osoby wybrane do okresu testowego otrzymały zaproszenia e-mailowe.

Usługa obsługuje strumieniowanie w jakości 720p, 1080p, 1440p, a nawet 4K, co daje jej przewagę nad XCloud na konsoli Xbox. W tej chwili nie jest jasne, czy 4K Sony odnosi się do rozdzielczości renderowania, czy rozdzielczości przesyłania strumieniowego. Pojawiły się pierwsze doniesienia, od graczy testujących nową usługę, którzy określają. Większość jednak jest zadowolona z jakośći streamingu oferowanej przez Sony i nie napotkała na żadne problemy nawet w 4K. W przeciwieństwie do podobnej usługi na konsoli Xbox, Sony wydaje się ograniczyć ją wyłącznie do posiadaczy PS5, nie umożliwiając strumieniowania tytułów bezpośrednio na urządzenia przenośne. Również mało prawdopodobne wydaje się, aby nadchodzące urządzenie Project Q mogło w jakikolwiek sposób korzystać z tej usługi, skupiając się przede wszystkim na funkcji zdalnego grania PS5, a nie na usłudze w chmurze.

CEO Jim Ryan poinformował inwestorów, że  "PlayStation ma dość interesujące i dość agresywne plany, dotyczące gier w chmurze", które opisał jako "fundamentalne", aby "wykorzystać ten trend mobilności". Ryan odmówił dalszych szczegółów, mówiąc tylko, że plany te "rozwiną się w ciągu nadchodzących miesięcy". Oczekuje się, że będzie to istotna część planów firmy.

Ciekawe jest to, że usługa na gry w chnurzę, pojawiła się w czasie, gdy Microsoft toczy batalię o przejęcie Activision Blizzard. 

Tagi:
Komentarze (0)
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane