Pikmin: zapomniany port na PC, wychodzi na Nintendo Switch

Ponad 20 lat temu, fani odkryli, że Nintendo (prawdopodobnie) przypadkowo, umieściło na płycie GameCube z 2001 roku, plik wykonywalny dla systemu Windows, pozwalający uruchomić grę na komputerze. Wydaje się, że była to wersja deweloperska gry, ponieważ zawiera narzędzia do debugowania i wiele graficznych błędów. Ale, wystarczy odrobinę chęci, aby znależć odpowiednie pliki DLL, gra działa nawet na współczesnych komputerach, chociaż tamta wersje nie pozwala na zapisywanie postępów.

Pikmin 4 Nintendo Switch
Pikmin 4 Nintendo Switch

Więcej szczegółów na temat tego pliku wykonywalnego na PC można znaleźć na stronie The Cutting Room Floor, a jest to fantastyczny fragment historii Nintendo. Gry oczywiście są tworzone na komputery PC, ale podczas gdy Nintendo licencjonowało kilka swoich tytułów na komputery w latach 80. i 90., nigdy oficjalnie nie wydało gier na PC.

Nintendo postanowiło stworzyć remaster tej gry na Nintendo Switch. Z tej okazji, na twitterze temat historii Pikmin'a stał sie gorący, gdzie fani pisali o dziwaczności tego wydarzenia.  Wielu użytkowników było bardzo zaskoczonych, a  niektóre wpisy stały sie małym viralem.

Seria Pikmin wydawała się skazana na zapomnienie, ale dzięki nowym remasterom, mobilnej grze Pikmin Bloom i nadchodzącej premierze Pikmin 4, wygląda na to, że małe stworki pozostaną z nami na dłużej.

Tagi:
Szanujemy Twoją prywatność
W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

Ustawienia zaawansowane