Nvidia odnosi sukces, w obszarze sztucznej inteligencji, inwestorzy zachwyceni

Ceny akcji Nvidii, która specjalizuje się w produkcji procesorów graficznych (GPU), wzrosły o ponad 7%, w odpowiedzi na optymistyczną prognozę udzieloną przez analityków z Morgan Stanley.

Prezes Nvidii - Jensen Huang
Prezes Nvidii - Jensen Huang

W ostatnich miesiącach, bardzo dużą popularnością cieszy się sztuczna inteligencja, oraz procesory graficzne, na których działaja. Firmy zainteresowane wykorzystywaniem SI, do swoich celów,  są mocno zainteresowane kartami graficznymi, przez co, Nvidia, jako producent układów graficznych, bardzo mocno zyskuje.

Morgan Stanley opublikował w notatkę, w której powtórzył, że Nvidia nadal jest „najlepszym wyborem”, w którym przedstawił lepszą niż oczekiwano prognozę.

Co prawda, przez ograniczenie podaży w 2022, ceny akcji spadły o 10%, ale szybko nadrabia straty. Morgan Stanley przewiduje, że dzięki inwestowaniu w technologię wspierającą sztuczną inteligencję,  Nvidia odniesie korzyści w dłuższej perspektywie. W tym roku, akcje Nvidii, wzrosły o 300%, a 23 sierpnia ma ogłosić wyniki finansowe, za drugi kwartał

Tagi:
Komentarze (0)
    Dodaj komentarz
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane