Google Messages wprowadza funkcję, wysyłania alarmowej wiadomości SMS przez satelitę

Według raportu organizacji Android Authority, Google dodaje komponenty interfejsu użytkownika (UI) do swojej aplikacji "Wiadomości", które umożliwią użytkownikom wysyłanie alarmowych wiadomości SOS przez satelitę.

Google Messages - alarmowa łączność satelitarna SMS
Google Messages - alarmowa łączność satelitarna SMS

W odpowiedzi na udostępnioną prrzez Apple w iPhone 14, funkcję awaryjnego SOS przez satelitę,  Google rozwija podobną funkcjonalność dla swoich urządzeń z Androidem. Społeczność Androida jest poruszona odkryciem dokonanym przez Neïla Rahmouniego, użytkownika Twittera.

Firma Google, zadeklarowała zamiar dodania obsługi satelitarnej w systemie Android 14. do istniejącej już aplikacji  Google Messages, która domyślnie jest preinstalowana na wszystkich urzadzeniach z systemem Android.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy ta funkcja alarmowa SOS zostanie wprowadzona do Wiadomości Google. Chociaż Google potwierdziło obsługę łączności satelitarnej dla systemu Android 14, jej dostępność może się różnić w zależności od urządzenia. 

Tagi:
Komentarze (0)
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane