Roblox będzie przeprowadzał rozmowy kwalifikacyjne na swojej platformie

Roblox to platforma do tworzenia gier wideo, która umożliwia graczom z całego świata tworzenie i sprzedawanie własnych gier i przedmiotów innym użytkownikom platformy. Teraz Roblox Corporation chce wykorzystać tą platformę, aby przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne.

Roblox - kariera
Roblox - kariera

10 sierpnia, firma Roblox ogłosiła wprowadzenie swojego nowego „Roblox Career Center” - unikalnej przestrzeni na swojej platformie, mającej na celu zapewnienie „kandydatom na startujących zawodowo” jak wygląda życie zawodowe w firmie. 

Centrum Kariery zawiera Laboratorium Innowacji, gdzie kandydaci mogą dowiedzieć się, co nowego na platformie, oraz Salon Podcastów, gdzie można słuchać programu Tech Talk firmy, prowadzonego przez współzałożyciela i dyrektora generalnego, Dave'a Baszuckiego. W skład Centrum wchodzi również Biblioteka, która zawiera „wyselekcjonowany wybór książek i innych materiałów do czytania”, które osoby szukające pracy mogą przeglądać i czytać przed rozmową kwalifikacyjną.

Roblox twierdzi, że nowe Centrum Kariery pozwoli firmie „dotrzeć do kandydatów na początku kariery zawodowej na całym świecie”, jednocześnie eliminując „ograniczenia geograficzne” w procesie rekrutacyjnym. Choć równie dobrze można by to osiągnąć poprzez e-mail, wideokonferencje lub rozmowy telefoniczne, ale niepokojąca jest sugestia zawarta w poście na swoim blogu, że w przyszłości firma rozpocznie przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych bezpośrednio na platformie Roblox.

Tagi:
Komentarze (0)
    Dodaj komentarz
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane