Lista najlepszych gier RPG na PS4

Jednym z najpopularniejszych gatunków gier, jest RPG. Obecnie do każdego gatunku, twórcy gier, coraz częściej, wplatają historie, zadania (popularnie zwanymi questami) czy inne elementy RPG. Poniżej jest toplista najlepszych gier RPG na konsolę Playstation 4.

Lista najlepszych gier RPG na PS4
Lista najlepszych gier RPG na PS4

Hogwart Legacy

Fanom serii o Harry Poterze, nie trzeba przedstawiać tej gry. Jest to najlepsza produkcji z tego uniwersum, jaka kiedykolwiek powstała. Akcja  Dziedzictwo Hogwartu, dzieje się przed wydarzeniami popularnej serii, czyli w XIX wiecznym Hogwarcie. Jest to gra RPG z otwartym światem, który powstał przy współpracy, z J.K. Rowling, autorką powieści o Harrym Potterze

Hogwart Legacy

W Hogwart Legacy, wcielamy się w rolę ucznia Howgartu, który z powodu swojej unikalej umiejętności, jaką jest widzenie śladów starożytnej magii, zostaje przyjęty do Howartu, gdzie od razu zostaje uczniem 5 roku. Grę rozpoczynamu od stworzenia postaci Mamy możliwość wybrania płci, wyglądu, głosu oraz wyboru imienia. Wykonując wiele zadań, uczęszczamy na zajęcia, na których poznajemy zaklęcia, eliksiry i wiele przydatnych umiejetnosci. Świat jest olbrzymi,. Poza Hogwartem, odwiedzimy zname miejsca, takie jak Zakazany Las, czy Hogsmade. Do których podróżujemy na piechotę, a w póżniejszym etapie gry, na latającej miotle. Świat gry Hogwart Legacy piękny, różnorodny i zaludniowy wieloma postaciami. W samym Hogwarcie, a także poza nim, jest wiele sekretów do odkrycia.

Gra dostępna jest na platformach PS4, PS5, Xbox One, Xbox X oraz PC. Wkrótce także na Nintendo Switch. Premiera na tą platformę zaplanowano na 14 listopad 2023.

Diablo IV

Diablo IV kolejny raz podnosi poprzeczkę. Odchodząc od linearnej narracji swoich poprzedników, Diablo IV wprowadza mnóstwo opcji i funkcji, które wykraczają poza wyobraźnię.

RPG Diablo IV

Fabuła osadzona jest 50 lat po wydarzeniach z Diablo III, gdzie konflikt między Piekłem a Niebem, zdewastował świat Sanctuary. Lilith, Córka Nienawiści, staje się głównym zagrożeniem, a my musimy jej przeciwdziałać.

Gra oferuję rozbudowany kreator postaci. Wracają klasyczne postacie, oraz doszły nowe takie jak Drugid czy Rogue., a także dostajemy rozbudowane drzewko skili. Grafika i oprawa dźwiękowa to prawdziwe arcydzieła. Świat Diablo IV jest mroczny, gotycki i wciągający. Oryginalne podejście Blizzarda do fabuły i prezentacji postaci sprawia, że gra zachwyca.

Gra wymaga stałego połączenia z internetem, nawet w trybie dla pojedyńczego gracza.

Cyberpunk 2077

Produkcja ta, miała sporo problemów z błędami i wydajnością. Jedna obecnie, jest to jedna z ciekawszych pozycji z futurystycznym otwartym świecie i wciągającą opowieścią.
W grze możesz by kim chcesz, od bezwględnego zabójcy, czy sprytnego hakeram czy bogatego handlarza. Świat Night City jest pełny ciekawych postaci, których każda ma inną historie i cele, którę mają wpływ na dalszą rozgrywkę.

Cyberpunk 2077

Oprawa graficzna i dzwiękowa, pozwolą wczuć się w klimat nieprzyjaznego świata przyszłosci, gdzie neonowe światła i technologiczne cuda tworzą niezapomnianą atmosferę. Rozbudowana fabuła wypełniona intrygami, sojuszami i zdradami zapewni zbawę na długie godziny.

Cyberpunk 2077 to nie tylko gra – to podróż do świata, gdzie Twoje decyzje mają konsekwencje i każdy wybó, kieruje opowieść w inną stroną. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana RPG.

Elden Ring

"Elden Ring" to jedna z tych gierr, która przewyższyła oczekiania fanów. Twórcy z FromSoftware i George R.R. Martin mistrzowsko wykreowali świat , które zaskakuje, wciąga i zapiera dech w piersiach.

Elden Ring RPG

W grze "Elden Ring" wcielasz się w podróznika w magicznym, otwartym świecie, wypełnionym po brzeki przygodą, tajemnicami i  legendami. To połączenie mrocznego świata, ze światem fantasy, które razem, tworzy wyjątkową atmosferę. Unikalny system walki i  nielinearna ścieżka rozwoju postaci, pozwala na dostosowanie stylu walki do własnych upodobań.

Grafika gry to połączenie piękna i mroku, wykonana z dbalością o szczegóły w każdym detali. Lokacji i postacie jest mocno zróżnicowany, a każdy obszar ma swój unikalny klimat. Fabuła "Elden Ring" jest zaskakująca i pełna sekretów, która zachęca do odwiedzenia każdego zakątka świata gry. 

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Któż nie słyszał o Wiedzminie, pogromcy potworów. Dzięki studiu CD Project Red, możemy sami poznać jak kto jest, wcielając się w tytułową rolę Wiedzmina. Twórcy stworzyli genialną produkcję, z otwartym światem.

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Świat gry jest przepiękny i różnorodny. Na każdym kroku odkrywamy coś nowego,  podążając za historią, pełną intryg, magii i sektetów. Odwiedzimy mroczone lasy, zdradzieckie bagna, tajemnicze zamki i podziemne krypty.

Gracz nie tylko walczy mieczem, ale takze stosuje czary, które można rozwijać i uczyć się nowych. W starciu z przeciwnikami, pomocne będą eliksiry, które Gerald samodzielnie tworzy, ze znalezionych roślin, podczas wędrówek po świecie. Bardzo dobrze zrealizowana jest narracja. Dialogi, postacie i decyzje gracza wpływają na losy Geralda i świata, co pozwala dotrzeć do różnych zakończeń gry. Dodatkowy klimat nadają zadania poboczne, które są ciekawe i zróznicowane.

Baldur's Gate 3

Ta gra to jedna z najważniejszych tytułów, w jakie każdy fan RPG, musi zagrać. Gra stworzona przez Larian Studios zachwyca nie tylko fanów serii, ale również nowych graczy.  

Baldur's Gate 3

Otwarty świat jest przepiekny, ze szczegółowo zaprojektowaną grafiką. System walki oparty na mechanikach Dungeons & Dragons. Walki wymagają przemyślanych strategii, nie jest to gra, w siekamy potwory na prawo i lewo. Baldur's Gate III" to gra dla fanów przygód w świecie fantasy. Możesz tworzyć własną historię, walczyć z potworami i podejmować trudne wybory.

Główny wątek historii, skupia się na znalezieniu lekastwa, na chorobę, jaką zostaje zarażony nasz bohater, zaraz na pumysoczątku opowieści. Ale choroba, ma też dobre strony, dzięki nie bohater posiada rózne moce, takie jak wpływania na umysły innych postaci. Posiadanie mocy, kusi, ale istnieje niebezpieczeństwo, że dzieki chorobie, ktoś może przejąć nad nami kontrolę. 

W historii, nie bierzemy udziału samotnie. Pomagają nam przyjaciele,którzy zostali przez Larian Studio, wykonani perfecyjnie, gdzie każda postać ma własny charakter i umiejętności. Każda z tych postaci, ma swoją własną historię, która wpływa na losy głównego bohatera. Decyzje głównego bohatera, są istotną częścią gry i mają olbrzymi wpływ na dalszy przebieg historii.

Fabuła, zadania poboczne czy nawet losowe wydarzenia, których jest w Baldur's Gate nie mało, kosztowało sporo pracy twrócom, ale wyszło rewelacyjnie. W trakcie podróżowania po świecie, trafimy na masę róznych zagadek i pułapek. Eksporacja nie jest nużąca. Warto zajrzeć w każde miejsce, bo zawsze trafi się coś interesującego.

Elex 2

Gra RPG osadzona w świecie sci-fi. Elex 2 zostało stworzone przez studio Piranha Bytes, w której kontynuuje opowieść o postapokaliptycznym świacie,  w której magia, przeplata się z technologią.

Elex 2 - RPG Sci-Fi

Elex 2 posiada otwarty postapokaliptyczny świat, w których znajdziemy, róznorodne lokacje, takie jak opustoszałe pustkowia czy futurystyczne miasta. Modele postaci są bardzo szczegółowe. Chociaż grafika odstaje od najnowszych produkcji, to jednak nadaje klimat grze, a dodatkowo specjalnie dobrana muzyka, potęguje to wrażenie.

Akcja rozgrywa się na obcej planecie, która po katastrofie została zdemolowana. Po tym wydarzeniu, społeczeństwo zostało podzielone na trzy frakcje, do których gracze mogą dołączyć.

Bloodborne

Bloodborne, to gra z gatunku RPG horror, inspirowana powieściami H.P. Lovecrafta. Stworzyło je Japońskie studio FromSoftoware, to samo studio, które pracowało nad Elden Ring. Gra została udostępniona na Playstation. jako tytuł ekskluzywny.

Gra posiada mroczny, gotycki świat, który jest jednym z najbardziej klimatycznych i dopracowanych w grach. System walki nagradza zręczność oraz umiejętne wykorzystywanie broni dystansowej i białej

Atmosfera "Bloodborne" jest mroczna, tajemnicza i przesiąknięta lękiem. Gra ukazuje świat nawiedzony przez bestie i kosmiczne stwory. Gra "Bloodborne" wyznaczyła nowe standardy w gatunku akcji RPG,.

Tagi:
Komentarze (0)
    Szanujemy Twoją prywatność
    W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, a także aby dostarczyć spersonalizowane treści, nasza witryna przechowuje pliki cookie.

    Ponieważ szanujemy prawo do prywatności użytkownika, możesz zrezygnować z zaakceptowania niektórych rodzajów plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do naszej polityki prywatności

    Ustawienia zaawansowane